Przy założeniu, że wartość zamówienia jest mniejsza niż 130 000 zł netto (co można wnioskować z pytania), zamawiający sporządzając sprawozdanie roczne uwzględnia w sekcji IX „Zamówienia klasyczne o wartości mniejszej niż 130 000 złotych (…)” kwoty z faktur dotyczących wydatków na zamówienia publiczne, nawet jeżeli nie została zawarta umowa w formie pisemnej.
Podkreślić należy, że na podstawie art. 82 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: PrZamPubl) zamawiający sporządza roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach, w tym o zamówieniach wyłączonych na podstawie działu I rozdziału 1 oddziału 2, zamówieniach klasycznych, których wartość jest mniejsza niż 130 000 zł, a także o zamówieniach sektorowych oraz zamówieniach w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, których wartość jest mniejsza niż progi unijne.
W celu wskazania wartości udzielonych zamówień w tabeli sekcji IX, tj. w odniesieniu do zamówień, które ze względu na ich wartość niższą od kwot wskazanych w art. 2 ust. 1 PrZamPubl były udzielane bez stosowania PrZamPubl, w przypadku gdy umowa nie była zawarta w formie pisemnej, zamawiający może, odpowiednio do okoliczności, przyjąć wartość wskazaną w ofercie wykonawcy, wartość ustaloną w ramach wymiany korespondencji albo wartość wskazaną w dokumencie wystawianym przez wykonawcę, w którym określa on wysokość należnego mu wynagrodzenia tytułem realizacji przedmiotu zamówienia, tj. na fakturze, paragonie bądź na rachunku (zob. np. stanowisko UZP w: „Zasady sporządzania i przekazywania rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach”, https://www.gov.pl/web/uzp/zasady-sporzadzania-i-przekazywania-rocznego-sprawozdania-o-udzielonych-zamowieniach-na-podstawie-ustawy-pzp-z-2019-r).