Pracownicy ZUS czekają online na klientów w kolejnych oddziałach w Polsce

E-wizyta pozwala załatwić wszystkie sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub urządzenie z dostępem do internetu. Pierwsze dane wskazują, że nowa usługa ZUS spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych klientów. Tylko przez pierwsze sześć dni w 11 oddziałach ZUS z e-wizyty skorzystało 589 klientów. Oznacza to, że każdego dnia na e-wizytę umawia się ok. 100 klientów.

Najwięcej, bo 253 osoby, obsłużyły trzy warszawskie oddziały, dwa poznańskie – 128, zaś blisko 100 klientów skorzystało z e-wizyty w krakowskim oddziale. Najwięcej pytań, bo nieco ponad 200, dotyczyło działalności firm – przedsiębiorcy pytali o Tarczę 5.0, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, zasad składania wniosków o pełnomocnictwo, czy wniosków o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek. Niemal 200 e-wizyt dotyczyło emerytur i rent, zaś 183 – zasiłków i terminów ich wypłaty.

Dotychczas e-wizytę wdrożyło 11 oddziałów ZUS. Pierwsze e-wizyty ruszyły 19 października w oddziałach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Od 26 października z usługi można także skorzystać w oddziałach w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu. Od 4 listopada klienci będą mogli umówić się na zdalną konsultację z ekspertem już we wszystkich oddziałach ZUS.

Ważne

Na wideorozmowę można umówić się w dni robocze w godzinach między 9.00 a 14.30.

Źródło:

zus.pl
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności