Powołano Radę Społeczną przy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nieruchomości w gminach

Minister sprawiedliwości powołał 26.5.2017 r. 9-osobową Radę Społeczną przy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Zdaniem Ministra Sprawiedliwości jest to organ, który będzie odgrywać istotną rolę w ramach pracy komisji.

Minister Sprawiedliwości wskazał, że w skład Rady Społecznej wchodzą przedstawiciele organizacji społecznych, którzy na przestrzeni ostatnich lat odgrywali bardzo ważną rolę w procesie domagania się elementarnej sprawiedliwości w przestrzeganiu prawa przez władze Warszawy, które w tej sprawie mają wiele zaniechań na sumieniu. Dodał też, że te organizacje realnie wspierały konkretne osoby, które stawały się ofiarami "dzikiej, bezwzględnej prywatyzacji".

Sejm wybrał 25.5.2017 r. siedmiu członków komisji.

Ważne
Komisja weryfikacyjna będzie mogła np. utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną (uznać słuszność zwrotu nieruchomości), albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość. 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności