PIT-28 można złożyć jeszcze tylko do 2 marca

Zeznanie PIT-28 za rok podatkowy 2019 można złożyć poprzez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo w urzędzie skarbowym.

Jeśli podatnik obliczający ryczałt wybierze do rozliczenia Twój e-PIT, to musi pamiętać, żeby samodzielnie zaakceptować PIT-28, bowiem to zeznanie nie zostanie automatycznie zaakceptowane.

Ministerstwo finansów informuje, że w przygotowanym rozliczeniu PIT-28 przez usługę Twój e-PIT – np. z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, podatnik znajdzie np. dane z ubiegłorocznych zeznań, a także dane, które ma urząd np. wpłacane przez podatnika zaliczki na podatek za najem czy dochody z emerytur i rent z zagranicy. Wówczas należy sprawdzić swoje dane i uzupełnić swoje rozliczenie PIT-28 o brakujące dane, a następnie zaakceptować uzupełnione zeznanie. Ważne jest, żeby pobrać UPO będący potwierdzeniem złożenia zeznania.

W usłudze Twój e-PIT nie rozliczysz działalności gospodarczej

Podatnik PIT-28 wypełnia zeznanie indywidualnie. Składając go nie może skorzystać z preferencji podatkowych, takich jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub jako rodzic samotnie wychowujący dziecko. Zeznanie składa do urzędu skarbowego, zgodnie z ich miejscem zamieszkania.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności