PARP: dłuższe terminy przyjmowania wniosków

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości działa w porozumieniu z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Decyzje podjęte przez organy administracji mają minimalizować wpływ pandemii wirusa SARS-CoV-2 na sytuację wnioskodawców i beneficjentów programów dofinansowanych przez PARP.

Jednym z takich działań jest wydłużenie terminu przyjmowania wniosków w sprawie dofinansowania w konkursach, które kończą się w marcu lub kwietniu. Oceny wniosków będą kontynuowane, ale do 3 kwietnia nie będzie posiedzeń paneli ekspertów, na których wymagany jest osobisty udział wnioskodawcy - nowe terminy będą ustalane indywidualnie z zainteresowanymi.

Tak samo będzie w przypadku ewentualnych zmian w realizowanych projektach - one również będą indywidualnie ustalane z przedsiębiorcami. „W zależności od konkretnego przypadku i po przeprowadzeniu oceny rzeczywistego wpływu obecnej sytuacji na realizowany projekt przewidujemy możliwość zawarcia aneksów do umów” – napisano w komunikacie Agencji.

W tej nadzwyczajnej sytuacji możliwe jest także wydłużenie czasu realizacji projektu, terminów składania wniosków o płatność, a nawet dopuszczalne będą zmiany w spodziewanych efektach projektów.

Do 31 marca odwołane są także wszystkie zaplanowane kontrole. Tak samo jak w przypadku terminów posiedzeń paneli ekspertów ich nowe terminy będą ustalane w porozumieniu z beneficjentami.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności