Państwo dołoży do pomieszczeń dla osób eksmitowanych w gminach

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w programie Mieszkanie+ wspierać budowanie i remont lokali na pomieszczenia tymczasowe. W tym celu proponuje zmiany w przepisach, gdyż w chwili obecnej takich lokali gminom brakuje.

Sprawa dotyczy projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych oraz zmianie innych ustaw. Dzięki tym przepisom samorządy mogą liczyć na dofinansowanie części kosztów budowy lub remontów lokali komunalnych, socjalnych czy też na wsparcie budowy noclegowni . Państwowymi środkami na ten cel dysponuje Bank Gospodarstwa Krajowego.

Projekt przewiduje, że samorządy będą się mogły ubiegać o pieniądze także na: wsparcie budowy (remontu) pomieszczeń tymczasowych - w sumie na 45% kosztów budowy (lub remontu).

Zdaniem Ministerstwa Infrastruktury brak środków finansowych jest podstawową barierą dla gmin w pozyskiwaniu tego typu pomieszczeń. Propozycja spotkała się z pełną akceptacją samorządów.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności