Ogromne zniszczenia w Lasach Państwowych

Późnym wieczorem 11.8.2017 r. w wielu regionach Polski przeszły nawałnice. Rzecznik prasowa Lasów Państwowych potwierdziła, że „30 tys. hektarów lasów nadaje się do całkowitego odnowienia. Straty w drewnie to ok. 7 mln m 3”. Faktyczna wielkość start może być wyższa, bowiem ciągle spływają meldunki z nadleśnictw.

Nigdy dotąd wichury nie wyrządziły tak wielkich szkód w polskich lasach. 30 tys. hektarów lasów nadaje się do całkowitego odnowienia. To oznacza, że na początku trzeba teren uprzątnąć z połamanych drzew, a następnie posadzić nowe drzewa.

Obecnie straty w drewnie wyliczono na ok. 7 mln m3. Największe szkody zanotowano w nadleśnictwach Rytel, Czersk, Runowo, Zamrzenica, Woziwoda, Szubin, Przymuszewo i Gołąbki. Ogromne są także straty w zwierzynie, większość nie zdołała uciec z terenów, które nawiedziły wichury. Zniszczone zostały także cenne gatunki roślin.

Ważne
W regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych dotkniętych klęską powołano sztaby kryzysowe. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wydał też decyzję o wprowadzeniu stanu siły wyższej na terenach dotkniętych klęską. Ze względów bezpieczeństwa na wyżej wymienionych obszarach obowiązuje zakaz wstępu do lasu. Połamane drzewa, zwisające konary i gałęzie stwarzają niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.



 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności