Nowy wygląd strony startowej Legalis Administracja

System Legalis Administracja – od dzisiaj nowy układ i zawartość strony głównej po zalogowaniu. 
Co się zmienia? Od teraz jeszcze szybsze dotarcie do poszukiwanego modułu tematycznego i poradni eksperckiej.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami usprawnień poniżej.


Nowa strona startowa – przewodnik po zmianach

 1. Wybierz zakres tematyczny
 2. Poradnia ekspercka
 3. Akty prawne w układzie numerów Dzienników Ustaw
 4. Orzecznictwo
 5. Wzory dokumentów
 6. Kalkulatory i wskaźniki
 7. Translator
 8. Strefa klientów wydań papierowych

Strona startowa Legalis Administracja to strona, którą widzisz zaraz po zalogowaniu (zarówno na swoje indywidualne konto, jak i po numerze IP). Z tej strony możesz przejść do dowolnej części systemu, korzystając z linków, wyszukiwarki lub menu bocznego.


Zmieniliśmy układ linków w centralnej części strony, tak abyś mógł wygodniej korzystać z treści dedykowanych poszczególnym wydziałom urzędu oraz z poradni eksperckiej.


Co się zmieniło?

1. Wybierz zakres tematyczny

W głównej części ekranu, u góry, widzisz tekst „Wybierz zakres tematyczny”, czyli listę zagadnień (tzw. modułów tematycznych), które składają się na zawartość systemu.

Każdy z tematów otwiera dedykowaną podstronę, na której znajdziesz treści wyselekcjonowane pod kątem interesującego Cię obszaru merytorycznego. Wiele z tych tematów to odpowiedniki wydziałów funkcjonujących w Twoim urzędzie. Na dedykowanej podstronie znajdują się najważniejsze dla tego obszaru akty prawne, praktyczne wyjaśnienia, komentarze, poradniki, czasopisma i wzory dokumentów.
Jeżeli nie znalazłeś tam interesującego cię dokumentu, wpisz odpowiednie hasło w wyszukiwarkę.

 

2. Poradnia ekspercka

Linki do poradni eksperckich są obecnie dostępne w prawym górnym rogu – dodatkowo oznaczone znakiem koperty i słuchawki. W poprzedniej wersji strony znajdowały się w dolnej części ekranu, przez co dla wielu użytkowników nie były widoczne.

Do poradni eksperckich możesz wejść także z poziomu każdej dedykowanej podstrony (modułu tematycznego).

3. Akty prawne w układzie numerów Dzienników Ustaw


Dostęp do aktów prawnych poprzez półkę z rocznikami Dzienników Ustaw znajdziesz w lewym menu, po rozwinięciu zakładki Akty prawne.

W zakładce Akty prawne znajdziesz także linki do innych zasobów, dostępnych w
poprzedniej wersji ze strony startowej. Są to:
 • Prawo miejscowe
 • Projekty aktów prawnych
 • Prawo resortowe.


4. Orzecznictwo

Dostęp do bazy orzeczeń możliwy jest z poziomu lewego menu, po kliknięciu w zakładkę Orzecznictwo. Po jej rozwinięciu możesz zawęzić orzeczenia do organu wydającego.

Możesz także kliknąć w lupkę  widoczną przy zakładce orzeczenia, uruchamiając w ten sposób dodatkowe kryteria przeszukiwania bazy orzeczeń, np. według typu sądu, formy orzeczenia, miejsca publikacji, daty wydania, drzewa haseł szczegółowych.5. Wzory dokumentów

Do wzorów dokumentów można dotrzeć na kilka sposobów. Rekomendujemy następujące rozwiązania:
 1. Strona dedykowana Twojemu wydziałowi („Wybierz zakres tematyczny”) – wówczas znajdziesz listę wzorów tematycznie dobraną do Twoich potrzeb. Będą to wzory pisane przez naszych autorów oraz wzory urzędowe.
 2. Akt prawny – otwórz akt prawny, z którym powiązany jest dany formularz i szukaj ikonki „W” przy odpowiednim artykule. Wszystkie wzory podpięte pod dany akt znajdziesz wchodząc przez górną zakładkę nad aktem, o nazwie Wzory dokumentów.
 3. Wyszukiwarka – wpisz nazwę wzoru w okno wyszukiwarki i zawęź wyszukiwanie do typu Wzory dokumentów.6. Kalkulatory i wskaźniki

Kalkulatory i wskaźniki dostępne są z menu bocznego, pod pozycją Informatory.7. Translator

Translator, czyli obcojęzyczne wersje aktów prawnych, wzorów dokumentów i słowniki, to odrębny moduł, który można aktywować w ramach swojego pakietu. Dostęp do tej bazy dokumentów jest możliwy po wybraniu Translatora z listy „Wybierz zakres tematyczny”. Dokumenty obcojęzyczne są także dostępne z poziomu wyszukiwarki.

8. Strefa klientów wydań papierowych

Klienci poradników wymiennokartkowych, którzy mają dostęp do systemu w ramach swojej prenumeraty, mogą wejść do elektronicznych wersji wzorów poprzez odpowiedni moduł tematyczny. Szczegółowa instrukcja została wysłana razem z zestawem uzupełniającym. Wybierz zakres tematyczny twojego poradnika i znajdź boks z wzorami dokumentów. 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności