Można zgłaszać pomysły na Krajowy Plan Odbudowy

Przez witrynę, którą uruchomiło Ministerstwo Rozwoju, każdy obywatel będzie mógł zgłosić swoje pomysły w jednym z czterech obszarów - priorytetowych w pracach nad Krajowym Planem Odbudowy:

  • Odporne społeczeństwo,
  • Odporne państwo,
  • Odporne środowisko,
  • Odporna gospodarka.

Plan ma pomóc odbudować polską gospodarkę po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Nie chodzi jednak tylko o niwelowanie już poniesionych strat. Reformy, które zostaną przeprowadzone przy tej okazji, pozwolą zmodernizować gospodarkę tak, by była odporna na potencjalne wstrząsy w przyszłości.

Plan jest pochodną Europejskiego Instrumentu Odbudowy, czyli wartego 750 mld euro programu, który stanowi uzupełnienie Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2021-2027. Rząd chce wypracować założenia KPO, a dzięki temu być może Polska będzie gotowa do przyjęcia pieniędzy z europejskiego Funduszu.

Nad programem już od niemal dwóch miesięcy pracuje Ministerstwo Gospodarki, które proponuje, by program objął projekty m.in. z zakresu: innowacji, cyfryzacji, zielonej gospodarki czy instrumentów wspierających samorząd terytorialny. W toku prac już powstało 86 projektów, które mają wejść w skład KPO.

Projekty przygotowane przez resort dotyczą m.in. obszarów: mikroelektroniki, wsparcia produkcji leków i stworzenia hubu biotechnologicznego, budowy sieci fabryk uczących, rozwoju sektora kosmicznego i obserwacji ziemi
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności