Komunikat MSWiA: Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych

Konferencję poprzedziło posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział m.in. Jarosław Gowin – wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, Łukasz Szumowski – minister zdrowia, Mariusz Kamiński – minister spraw wewnętrznych i administracji, Dariusz Piontkowski – minister edukacji narodowej oraz Paweł Szefernaker – wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

– Koronawirus i epidemia to realne i globalne zagrożenie. Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć późniejsze skutki – powiedział na konferencji premier Mateusz Morawiecki. – Chcemy być odpowiedzialni, chcemy być mądrzy przed szkodą. W oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektora Sanitarnego zdecydowaliśmy się na ten krok, który wprowadzają też Francja i Niemcy, które przyznają, że robią to za późno. My chcemy zapobiegać – dodał premier w odniesieniu do decyzji o odwołaniu imprez masowych.

– WHO zaleca środki radykalne. Jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji niż inni, że liczba zakażonych pacjentów jest bardzo duża w innych krajach. Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania to możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa – podkreślił Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Minister Mariusz Kamiński poinformował podczas konferencji, że od wczoraj w 5 miejscach przy przejazdach autostradowych funkcjonują punkty kontroli sanitarnej. Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Osoby, które są poddawane procedurom, działają w porozumieniu z funkcjonariuszami. Stwierdzono kilka przypadków podróżnych z podwyższoną temperaturą. Te osoby zostały zaopiekowane i przewiezione przygotowanymi ambulansami do szpitali. Ponadto szef MSWiA dodał, że dzisiaj zostaje rozszerzony zakres kontroli sanitarnej na granicach. Na całej granicy wschodniej, czyli polsko-ukraińskiej, polsko-białoruskiej i polsko-rosyjskiej wszyscy przekraczający będą poddani procedurom sanitarnym. Punkty kontroli sanitarnej zostaną otwarte na granicy polsko-litewskiej oraz rozciągnięte na całość granicy polsko-niemieckiej, przy wszystkich przejściach kołowych będą patrole sanitarne. – Całość granic Polski będzie zabezpieczona w dniu dzisiejszym – podkreślił minister.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Dariusz Piontkowski – minister edukacji narodowej poinformowali również o działaniach podjętych przez ich resorty. Były to m.in. apele do władz uczelni o odwołanie imprez kulturalnych czy sportowych oraz przypomnienia dyrektorom szkół o zachowaniu podstawowych warunków higieny.

Źródło: https://www.gov.pl/web/mswia/rzadowy-zespol-zarzadzania-kryzysowego-podjal-decyzje-o-odwolaniu-imprez-masowych
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności