Formularze interaktywne o cenach transferowych i konsultacje podatkowe w zakresie wyjaśnień do nich

Formularze interaktywne dotyczące informacji o cenach transferowych TPR-C(2) i TPR-P(2) służą do złożenia informacji o cenach transferowych za rok podatkowy rozpoczynający się po 31.12.2018 r. Bramka e-Deklaracji jest gotowa na przyjmowanie tych formularzy. Opracowane przez Ministerstwo Finansów formularze interaktywne są jedynie darmowym i dobrowolnym narzędziem informatycznym ułatwiającym podatnikom złożenie takiej informacji. Oznacza to, że podatnicy mogą złożyć informację o cenach transferowych za pomocą innych narzędzi (także opracowanych we własnym zakresie), pod warunkiem ich zgodności ze strukturą TPR opublikowaną w Biuletynie Informacji Publicznej

Trzeba przypomnieć, że w związku z epidemią Covid 19 termin do złożenia informacji o cenach transferowych, o którym mowa w art. 23zf ustawy z 26.7.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1387 ze zm.; dalej: PDOFizU) i art. 11t ust. 1 ustawy z 15.2.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 865 ze zm.; dalej: PDOPrU) - przedłużono do 30.9.2020 r.

Ponadto, w odpowiedzi na zapytanie poselskie nr 507 Minister Finansów wyjaśnił, że do przekazywania Szefowi KAS informacji o cenach transferowych zobowiązane są spółki tworzące podatkową grupę kapitałową (PGK) a nie sama grupa. Zatem każda ze spółek tworzących PGK podlega odrębnie obowiązkowi przekazywania informacji o cenach transferowych. Minister wyjaśnił również, że podmioty powiązane realizujące transakcje krajowe z podmiotami powiązanymi, których wartość (rozpatrywana z perspektywy transakcji kontrolowanych o charakterze jednorodnym) nie przekracza progów kwotowych wskazanych w art. 11k ust. 2 PDOPrU, nie są zobowiązane do składania informacji o cenach transferowych.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów zamieściło informację o konsultacjach podatkowych – „Wyjaśnienia dotyczące informacji TPR-C i TPR-P”. Konsultacje podatkowe potrwają do 22.5.2020 r.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności