Teraz osobiste załatwienie sprawy w urzędzie będzie dostępne po wcześniejszym umówieniu się online na konkretny termin. Usługę pilotażowo uruchomiono w województwach podlaskim i wielkopolskim, a od poniedziałku można z niej korzystać także w województwach: dolnośląskim, lubuskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Od 16 listopada będzie dostępna w całej Polsce. Wizytę na terminy od 9 listopada można umówić za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie www.podatki.gov.pl, a jeśli ktoś chce się zjawić wcześniej, to powinien skontaktować się bezpośrednio ze swoim urzędem skarbowym.

Szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska, cytowana przez stronę Ministerstwa Finansów podkreśla, że usługa ma zwiększyć komfort obsługi interesantów przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji epidemicznej. KAS chwali się, że 77 proc. ankietowanych z województwa podlaskiego uznało, że wcześniejsza rezerwacja wizyty usprawnia załatwienie sprawy i zwiększa bezpieczeństwo, a 72 proc. uznało elektroniczny formularz za zrozumiały i czytelny.

Ministerstwo w czasie epidemii dalej zachęca do załatwiania spraw bez przychodzenia do urzędu, na osobiste wizyty radzi umawiać się tylko jeśli jest to niezbędne. Przypomina też, że można korzystać z infolinii Krajowej Informacji Skarbowej, stron podatki.gov.pl oraz biznes.gov.pl i specjalnych numerów, dostępnych w urzędach skarbowych – można je znaleźć na stronach internetowych urzędów, w zakładce „Kontakt”.