Do skarbówki umówisz się przez internet

Teraz osobiste załatwienie sprawy w urzędzie będzie dostępne po wcześniejszym umówieniu się online na konkretny termin. Usługę pilotażowo uruchomiono w województwach podlaskim i wielkopolskim, a od poniedziałku można z niej korzystać także w województwach: dolnośląskim, lubuskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Od 16 listopada będzie dostępna w całej Polsce. Wizytę na terminy od 9 listopada można umówić za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie www.podatki.gov.pl, a jeśli ktoś chce się zjawić wcześniej, to powinien skontaktować się bezpośrednio ze swoim urzędem skarbowym.

Szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska, cytowana przez stronę Ministerstwa Finansów podkreśla, że usługa ma zwiększyć komfort obsługi interesantów przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji epidemicznej. KAS chwali się, że 77 proc. ankietowanych z województwa podlaskiego uznało, że wcześniejsza rezerwacja wizyty usprawnia załatwienie sprawy i zwiększa bezpieczeństwo, a 72 proc. uznało elektroniczny formularz za zrozumiały i czytelny.

Ministerstwo w czasie epidemii dalej zachęca do załatwiania spraw bez przychodzenia do urzędu, na osobiste wizyty radzi umawiać się tylko jeśli jest to niezbędne. Przypomina też, że można korzystać z infolinii Krajowej Informacji Skarbowej, stron podatki.gov.pl oraz biznes.gov.pl i specjalnych numerów, dostępnych w urzędach skarbowych - można je znaleźć na stronach internetowych urzędów, w zakładce "Kontakt".
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności