Agencja Rozwoju Przemysłu rozwija Centra Obsługi Przedsiębiorców

Na koniec 2019 roku portfel pożyczkowy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. wyniósł 1 162 mln zł. Wzrósł o 8,1 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a liczba obsługiwanych pożyczek wzrosła o 28,4 proc.

- Nasza nowa aktywność w obszarze usług finansowych sięga kwoty 541 mln zł. Od roku konsekwentnie stawiamy na wzmocnienie naszej oferty finansowej, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki sieci Centrów Obsługi Przedsiębiorców znacząco zwiększyliśmy dostępność do usług oferowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. oraz ułatwiliśmy kontakt z naszymi ekspertami. Nasze działania umożliwiły wielu przedsiębiorstwom skorzystanie z pożyczek inwestycyjnych, obrotowych, restrukturyzacyjnych, czy na finansowanie realizacji kontraktów. Klienci, którzy mają trudności z dostarczeniem oczekiwanego poziomu zabezpieczeń, mogą uzyskać poręczenie od jednego z szesnastu Funduszy Poręczeniowych koordynowanych przez Krajową Grupę Poręczeniową i BGK, z którymi ARP S.A. podpisała porozumienie o współpracy. Usługi finansowe ARP S.A. uzupełniliśmy o leasing oraz factoring - powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

Niemal rok temu powstało pierwsze Centrum Obsługi Przedsiębiorców (COP) we Wrocławiu, kolejne miesiąc później w Katowicach. Trzecią lokalizacją jest Gdynia, a czwartą Poznań. 5 marca Agencja otworzyła w Lublinie piąte Centrum Obsługi Przedsiębiorców. W otwarciu lubelskiego COP udział wzięli m.in. Artur Soboń - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Robert Gmitruczuk - Wicewojewoda Lubelski, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Podczas uroczystości odczytane zostały listy od Mateusza Morawieckiego - Prezesa Rady Ministrów oraz Jacka Sasina - Ministra Aktywów Państwowych. Agencję Rozwoju Przemysłu reprezentowali Paweł Kolczyński – Wiceprezes Zarządu oraz Konrad Trzonkowski – Dyrektor Zarządzający.

Centra mają za zadanie kompleksowo wspierać przedsiębiorców w zakresie inwestycji, rozwoju i uzupełniania kapitału obrotowego. Są ważnym elementem realizacji strategii Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na lata 2018-2022.

Pierwszym obszarem funkcjonowania COP-ów jest oferta pożyczkowa. Są to pożyczki inwestycyjne, obrotowe, na finansowanie kontraktów oraz pożyczki, które umożliwią przedsiębiorcom zapewnienie płynności w związku z dobrowolnym poddaniem się procedurze split payment (podzielonej płatności). Możliwe też jest skorzystanie z pożyczek restrukturyzacyjnych.

Drugi filar działania Centrów stanowi oferta leasingowa i faktoringu. ARP Leasing udostępnia przedsiębiorcom specjalistyczne wyposażenie, maszyny i urządzenia, czyli przedmioty, które instytucje bankowe i instytucje z nimi powiązane zaliczają do problematycznych oraz trudnych do uzyskania w leasingu. Od niedawna ARP oferuje także usługę faktoringu dla MSP, którym funkcjonowanie i rozwój utrudniają problemy płynnościowe i trudności z dostępem do zewnętrznego finansowania.

Trzeci obszar to działalność proeksportowa, prowadzona przez International Desk. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani eksportem swoich towarów znajdą w COP informacje na temat instrumentów wspierających eksport, które są aktualnie dostępne w ramach kompetencji Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju.

Źródło: https://www.arp.pl/dla-mediow/aktualnosci/581-mln-zlotych-na-rozwoj-firm-arp-s.a.-podsumowuje-roczna-dzialalnosc-centrow-obslugi-przedsiebiorcow

 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


  • Dołącz do nas
  • Legalis LinkedIn
  • Legalis facebook
  • Legalis YouTube

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności