Zmiany terminu szczepień osób, które przeszły COVID-19 oraz kolejności szczepień w etapie pierwszym

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 436) wprowadza zmiany do rozporządzenia Rady Ministrów z 26.2.2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 367 ze zm.). Przepisy te są istotne dla podmiotów leczniczych i personelu medycznego wykonującego szczepienia przeciwko COVID-19 ze względu na zmiany co do kolejności do szczepień w etapie pierwszym oraz terminu szczepień dla osób, które przeszły COVID-19.

Przepisy rozporządzenia wprowadzają zmianę w etapie pierwszym co do kolejności do szczepień, ujmując w tej grupie również osoby u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, a nie rozpoczęto leczenia oraz biorców oczekujących na przeszczepienie. W rozporządzeniu określono także termin szczepień osób, które przeszły chorobę COVID-19, wskazując, że są poddawane szczepieniu ochronnemu przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 3 miesiące od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W przepisach rozporządzenia wskazano również, że osoby posiadające zaawansowane schorzenia neurologiczne układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia, są zwolnione z zakrywania ust i nosa.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności