Zmiany dotyczące świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii

Z dniem 11.4.2020 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z 10.4.2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (Dz.U. poz. 660).

Przepisy rozporządzenia wprowadzają w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii możliwość udzielania świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej w trybie ambulatoryjnym, domowym i dziennym za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Należy jednak zaznaczyć, że udzielanie świadczeń za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności jest możliwe w przypadku, gdy powyższy sposób realizacji świadczenia opieki zdrowotnej nie zagraża pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta.
Rozporządzenie dopuszcza także w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii zawieszenie terminów określających długość prowadzenia fizjoterapii domowej oraz terminów przyjęcia na świadczenia realizowane w warunkach stacjonarnych.

 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności