Zmiana systemowa w zakresie likwidacji NFZ ma nastąpić od 1.1.2018 r.

Jak zapowiada resort zdrowia, planowane zmiany w systemie ochrony zdrowia realizowane mają być w kilku etapach.

Po pierwsze, dekomercjalizacja. Podkreślono, że obecny rząd odszedł od „złej praktyki ukierunkowania na komercjalizację i prywatyzację szpitali publicznych oraz utworzył możliwość powoływania nowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej”.

P drugie, sieć szpitali. Zaplanowano z 1.7.2017 r. wprowadzenie sieci szpitali. Projekt ustawy jest po konsultacjach publicznych i trafi niebawem pod obrady Rady Ministrów.

Po trzecie, zmiana w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. W Sejmie toczą się obecnie prace nad nowelizacją ustawy o świadczeniach, która gwarantuje każdej osobie, która skorzysta ze wspomnianych świadczeń, że nie poniesie kosztów udzielonego jej świadczenia. Nawet jeśli wystąpią trudności z potwierdzeniem jej prawa do świadczeń. Zmiana ta ma poprawić dostępność tych świadczeń i wyeliminować sytuacje, gdy pacjent nie skorzystał ze świadczeń z obawy przed poniesieniem kosztów.

Po czwarte, likwidacja NFZ. Ma to nastąpić 1.1.2018 r., czyli już po wprowadzeniu zakazu komercjalizacji publicznych szpitali, utworzeniu sieci szpitali i wprowadzeniu nowych zasad ich finansowania.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności