Zmiana rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 12.6.2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej (Dz.U. poz. 1185) rozszerza wykaz nieuleczalnych chorób nowotworowych i nienowotworowych umożliwiających leczenie oraz dopuszcza możliwość realizacji świadczeń opiekuńczych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej przez osoby posiadające kwalifikacje zawodowe opiekuna medycznego.

Rozporządzenie wprowadza zmianę polegającą na usunięciu świadczenia: „Leczenie bólu zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (drabina analgetyczna) w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej” oraz włączeniu świadczenia: „Leczenie bólu zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej za pomocą leków dostępnych w Polsce” jako świadczenia gwarantowanego z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.

W załączniku nr 1 do rozporządzenia wprowadzono również zmianę polegającą na włączeniu rozpoznania stwardnienie rozsiane do wykazu nieuleczalnych chorób nowotworowych i nienowotworowych (część osoby dorosłe) umożliwiających udzielanie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Ponadto w załączniku nr 2 do rozporządzenia wprowadzono możliwość realizacji świadczeń opiekuńczych w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej przez osoby posiadające kwalifikacje zawodowe opiekuna medycznego.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności