Zmiana przepisów dotyczących sposobu prowadzenia gospodarki finansowej jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych

Zmiany dotyczą szczegółowości planów finansowych samorządowych jednostek budżetowych i wpisują się w pakiet zmian mających na celu uelastycznienie gospodarki finansowej jednostek sektora finansów publicznych. Obecnie plany finansowe samorządowych jednostek budżetowych sporządzane są w szczegółowości dział, rozdział i paragraf. Dokonywanie zmian w trakcie roku budżetowego stanowi pracochłonną procedurę (zmiany dotyczą często kilku złotych i dokonywane są w tej samie grupie paragrafów). Po zmianach jednostki samorządu terytorialnego będą miały swobodę w podejmowaniu decyzji o poziomie szczegółowości sporządzanych planów finansowych, w zakresie wydatków swoich jednostek budżetowych.

Przepisy w nowym brzmieniu będą miały zastosowanie po raz pierwszy do planowania na rok 2019.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności