Wysoka kara za mobilną kasę

Sklepy muszą się stosować do obostrzeń wynikłych z pandemii.

– Zdecydowana większość to robi. W okresie przedświątecznym bywało z tym jednak różnie. W niektórych przebywało więcej klientów niż zwykle – mówi Jan Bodnar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. – Kontrole przeprowadzamy na skutek skarg klientów. Na ogół właściciele sklepów za naruszenie przepisów płacą mandaty do 500 zł. W jednym wypadku kara została nałożona na podstawie specustawy koronawirusowej. Chodzi o sklep Biedronka w Poznaniu – tłumaczy Jan Bodnar.

– Okazało się, że w sklepie znajdowało się sześć kas fiskalnych stacjonarnych oraz jedna kasa umieszczona na wózku sklepowym i podłączona do gniazdka elektrycznego – wyjaśnia Bodnar.

Dzięki kasie mobilnej do sklepu mogło wejść więcej osób, o czym świadczyła wisząca na drzwiach wejściowych kartka. Wynikało z niej, że w sklepie może jednocześnie przebywać 21 osób. Zgodnie z przepisami w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby w przeliczeniu na jedną kasę. Przed wejściem obowiązkowo nakłada się rękawiczki. W godzinach od 10 do 12 w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 65. roku życia.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności