Wydłużony termin na rozliczenie Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla małych i średnich firm

W dniu 15.1.2022 r. miał minąć termin rozliczenia subwencji finansowej dla małych i średnich firm (MŚP) w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. PFR wskazał, że w toku weryfikacji złożonych do tej pory formularzy okazało się, że niektóre firmy popełniły w nich błędy, np. załączając niepoprawne pliki JPK, albo nie załączając ich wcale. W związku z tym PFR, w porozumieniu z bankami, wyznaczył dodatkowy termin na składanie korekt/wniosków w dniach 18–23.1.2022 r. Umożliwi to korektę poprzez ponowne złożenie wniosku firmom, które popełniły błędy w rozliczeniu oraz ewentualnie złożenie wniosku firmom, które spóźniły się z rozliczeniem.

PFR wskazuje ponadto, że w przypadku przedsiębiorców, którzy złożyli już formularz, ale dotąd nie otrzymali potwierdzenia, w dniach 18 i 19.1.2022 r. powinni sprawić w banku, czy od takiego pracodawcy są wymagane dodatkowe działania lub ponowne złożenie formularza. W sytuacji, kiedy okaże się, że przedsiębiorca popełnił błąd, będzie miał jeszcze czas na jego korektę. Po 23.1.2022 r. jakiekolwiek zmiany i uzupełnienia w tym zakresie będą niemożliwe dla MŚP.

Ważne

Brak rozliczenia lub niepoprawność złożonych plików JPK będzie wiązać się z koniecznością zwrotu całości otrzymanej subwencji. W związku z tym warto zweryfikować czy wszystkie dokumenty wraz z załącznikami zostały prawidłowo przekazane, w praktyce ich błędne złożenie może się wiązać z koniecznością zwrotu dużych środków. 
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności