Wsparcie finansowe dla małych i średnich klubów sportowych – dodatkowy nabór w ramach Programu KLUB

30.7.2016 r. wystartowała dogrywka w ramach Programu KLUB. Na kolejny nabór resort sportu i turystyki przeznaczył 8 591 900 zł jako bezpośrednie wsparcie finansowe dla małych i średnich klubów sportowych. W ramach tego programu kwota dotacji wynosi 10000 zł - w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 15 000 zł - w przypadku klubu wielosekcyjnego. Pieniądze można przeznaczać na sprzęt, pracę trenera oraz organizację obozu sportowego. Wnioski w drugim naborze można składać w terminie od 30.7.2016 r. do 31.8.2016 r.

Jak wynika z informacji Biura Prasowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, dotacje otrzymało:

  • ponad 500 klubów sportowych prowadzących sekcję piłki nożnej,
  • prawie 200 klubów prowadzących szkolenie siatkarskie oraz
  • po około 100 klubów sportowych, w których dzieci i młodzież trenują lekkoatletykę oraz koszykówkę.

W ramach uczestnictwa w Programie KLUB uczestnicy zajęć sportowych nabywają wiele kluczowych dla ich rozwoju kompetencji, takich jak umiejętność pracy w grupie, wytrwałość czy pracowitość. Dzięki promocji regularnego udziału w treningach sportowych program wspiera rozwój kapitału ludzkiego, działając na rzecz poprawy stanu zdrowia społeczeństwa, promocji regularnego podejmowania aktywności fizycznej oraz zmniejszenia udziału osób z nadwagą lub otyłością.

Co istotne, w związku z finansowaniem Programu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, wsparciem są objęte zadania, których uczestnikami mogą być wyłącznie dzieci i młodzież do 18. roku życia.

Więcej informacji na temat drugiego naboru wniosków można znaleźć na stronie ministerstwa: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2016-ro/1869,Ogloszenie-programu-KLUB-II-nabor-wnioskow-w-2016-r.html
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności