Więcej na lekcje języka dla cudzoziemców

Od 1 października br. świadczenie dla cudzoziemca, który samotnie prowadzi gospodarstwo domowe, ma wynieść 1376 zł miesięcznie. Te pieniądze przysługują przez sześć miesięcy po przyjeździe do Polski i są przeznaczone na naukę języka polskiego.

Rodzinie dwuosobowej na każdą osobę przysługuje do 70 proc. tej kwoty. W trzyosobowej – do 60 proc.

Zmiana wynika z przygotowanego przez resort rodziny i pracy projektu nowelizacji rozporządzenia o pomocy cudzoziemcom. Ma to związek z podniesieniem świadczeń z pomocy społecznej.

—jcs

etap legislacyjny: konsultacje międzyresortowe
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności