W przyszłym roku nowa ulga podatkowa tzw. ulga na roboty

Obecnie ponosząc wydatki na rozwój przedsiębiorstwa można skorzystać z: ulgi badawczo-rozwojowej (B+R), która została wprowadzona od 2018 r. i Innovation BOX (IP BOX) obowiązującej od 2019 r. Jednak KPR przewiduje na 2021 r. wprowadzenie nowej ulgi podatkowej dla niektórych przedsiębiorców, która ma służyć zwiększaniu automatyzacji przedsiębiorstw. Nowa ulga, tzw. ulga na roboty ma mieć podobne założenia jak ulga na działalność badawczo-rozwojową (B+R). Ulga ma mieć ogólnodostępny charakter.

Odliczyć będzie można nie tyko zakup samych robotów, urządzeń do produkcji addytywnej, ale także zakup niezbędnego oprogramowania, czy szkolenia pracowników. Proponowany katalog wydatków objętych nową ulgą jest więc szeroki i obejmuje wydatki na zakup robotów, urządzeń do produkcji addytywnej (druk 3D), czujników oraz urządzeń rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, używanych do projektowania, produkcji albo przetwarzania. Katalog ma objąć też zakup specjalistycznego oprogramowania i maszyn produkcyjnych. Wprowadzenie ulgi ma na celu "wsparcie przedsiębiorców w inwestowaniu w cyfrowy rozwój prowadzonych przez nich działalności".

Plan zakłada, że rząd przyjmie projekt ustawy dotyczący ulgi w III kwartale 2020 r., a wejście w życie nowych regulacji zaplanowano na początek 2021 r.

 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności