Średni koszt naruszenia ochrony danych osobowych w branży zdrowotnej przekracza 7 milionów dolarów

W ramach przygotowanego przez IBM raportu przeprowadzono analizę ponad 500 naruszeń w 17 branżach, do których doszło w 2019 r. Niezmiennie sektor opieki zdrowotnej ponosi najdotkliwsze finansowo skutki takich naruszeń.

Średni koszt naruszenia bezpieczeństwa we wszystkich branżach wynosi 3,86 mln dolarów lub – po przeliczeniu – około 1,49 dolara za pojedynczy rekord. Aż 80 % incydentów wiązało się z wyciekiem danych osobowych klientów.

Zgodnie z raportem IBM skutki finansowe naruszeń odczuwalne są w firmach przez całe lata. Utracone koszty biznesowe wzrosły z 1,4 mln dolarów do 1,5 mln dolarów w ciągu ostatniego roku i stanowiły około 40% kosztów naruszenia. W ich skład wchodziły między innymi utracone przychody w związku z przestojami systemów, rotacją klientów czy pogarszaniem reputacji firmy.

Koszt naruszeń, w ramach których hakerzy uzyskali dostęp do firmowych sieci przy pomocy danych uwierzytelniających, jest o milion wyższy w porównaniu do średniej światowej i wynosi ok. 4,8 mln dolarów. Drugą najkosztowniejszą przyczyną włamań jest wykorzystanie luk w zabezpieczeniach stron trzecich. Średni koszt w takim przypadku wynosi 4,5 mln dolarów.

Raport IBM wykazał, że sposobem na skuteczne obniżenie kosztów naruszenia jest wykorzystywanie inteligentnej technologii. Firmy implementujące rozwiązania oparte m.in. na sztucznej inteligencji zapłaciły za incydenty o ponad połowę mniej niż organizacje, które nie wybrały takich narzędzi.

Niemniej jednak wykorzystanie takich rozwiązań technologicznych w branży opieki zdrowotnej nie jest popularne. Wskaźnik wdrożenia narzędzi polegających na automatyzacji zabezpieczeń wyniósł jedynie 23 %.

Jak podkreślił wiceprezes IBM X-Force Threat Wendi Whitmore – coraz bardziej widocznym jest, że firmy inwestujące w zautomatyzywane technologie zyskują przewagę na polu łagodzenia skutków naruszeń bezpieczeństwa danych.

Źródło:

https://www.fiercehealthcare.com/tech/average-cost-healthcare-data-breach-rises-to-7-1m-according-to-ibm-report
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności