Składniki za okresy dłuższe niż miesiąc w podstawie wymiaru wynagrodzenia urlopowego

Składniki ruchome i w stałej stawce miesięcznej należne za okresy dłuższe niż miesiąc, np. za dwa miesiące, za kwartał, za pół roku, za rok są pomijane przy szacowaniu wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy. Uiszczamy je w normalnych terminach wypłaty, urlop wypoczynkowy traktując jak okres czynnej pracy (§ 12 UrlopWypoczR).

Przykład

Ewelina K. otrzymuje zgodnie z regulaminem wynagradzania premie kwartalne w wysokości 400 zł brutto, wypłacane do 15. dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału.

Kobieta otrzymała 14.4.2020 r. premię za pierwszy kwartał 2020 r. Przebywała ona jednak na urlopie wypoczynkowym w tym miesiącu (razem 10 dni roboczych). Wcześniej pozostawała parę dni na urlopie wypoczynkowym w lutym i marcu 2020 r. Premia kwartalna nie wchodzi do podstawy wymiaru wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy. Premii tej nie wolno zmniejszyć z tego tytułu, że pracownica była na urlopie wypoczynkowym w lutym i marcu 2020 r. Należy ją wypłacić w pełnej kwocie 400 zł brutto. Składników za okresy dłuższe niż miesiąc nie można obniżać dlatego, że w okresie referencyjnym zatrudniony korzystał z urlopu wypoczynkowego.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności