Skazany z bransoletą nie uniknie kontroli

Szybka nowelizacja ustawy o Służbie Więziennej i kodeksu karnego trafiła właśnie do Rządowego Centrum Legislacji. Chodzi o ekspresową korektę, by zapewnić ciągłość funkcjonowania dozoru elektronicznego.

Bez zmian nie można by prawidłowo przeprowadzić procedury udzielenia zamówienia publicznego. A to z kolei może rodzić ryzyko, że skazani, którzy obecnie przebywają na wolności pod kontrolą systemu dozoru elektronicznego, pozostaną na wolności bez takiej kontroli. Celem noweli jest więc umożliwienie SW wykonywania zadań związanych z wolnościowym odbywaniem kary. Dziś formacja ta wykonuje jedynie zadania wskazane przez MS, dotyczące prowadzenia centrali monitorowania w SDE.

Doświadczenie pokazuje jednak, że SW przy stosowaniu SDE powinna mieć większe kompetencje. W noweli jest też mowa o tym, że skazany na dozór mobilny i zbliżeniowy musi mieć przy sobie stale rejestrator, odbierać połączenia i udzielać wyjaśnień funkcjonariuszom.

—a.ł

etap legislacyjny: uzgodnienia publiczne
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności