Sądowe ePłatności – już można realizować opłaty online

Portal ePłatności został stworzony w taki sposób, aby za jego pośrednictwem można było wnosić jak najwięcej opłat. Zatroszczono się również o ułatwienia dla użytkownika, dzięki czemu cały proces płatności przebiega w sposób intuicyjny. W przypadku uiszczania opłaty sądowej użytkownik ma do dyspozycji listy rozwijalne, z których wybiera dane sądu, wydział, rodzaj i nazwę wniosku. Po wskazaniu wszystkich niezbędnych danych system sam oblicza kwotę do zapłaty, zatem ryzyko popełnienia błędu przy składaniu wniosku za pośrednictwem ePłatności zostało ograniczone do minimum.

Interesanci mogą nadal wnosić opłaty w dotychczasowy sposób, tj. bezpośrednio w kasie sądu lub w formie bezgotówkowej tradycyjnym przelewem na rachunek dochodów sądu.

 

Jakiego rodzaju opłaty mogę zrealizować za pośrednictwem systemu ePłatności?

System ePłatności umożliwia:

  • zakup znaku opłaty sądowej,
  •  uiszczenie zapłaty do sprawy,
  •  uiszczenie zapłaty wstępnej do sprawy,
  •  realizację płatności za e-usługi rozpoczętej w zintegrowanych systemach Ministerstwa Sprawiedliwości: eKW (Elektroniczna Księga Wieczysta), eKRS (Krajowy Rejestr Sądowy), eKRK (Krajowy Rejestr Karny), EPU (Elektroniczne Postępowanie Upominawcze).

Czy muszę posiadać adres mailowy, aby skorzystać z portalu ePłatności?

Tak, na Twój adres mailowy zostanie wysłane potwierdzenie transakcji dokonanej w systemie ePłatności.


Źródło: https://oplaty.ms.gov.pl
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności