Resort finansów kontra nauka

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie doszło do pełnego porozumienia z Ministerstwem Finansów. O tym, jak będzie wyglądało finansowanie szkolnictwa i nauki, ma rozstrzygnąć Rada Ministrów. W projekcie tzw. ustawy 2.0 zapisano, że nakłady liczone jako procent PKB mają systematycznie rosnąć: od 1,2 proc. PKB w 2019 r. do 1,8 proc. PKB w 2025 r. Na taki mechanizm Ministerstwo Finansów się nie zgodziło. Zastrzeżenia resortu budzi także uzależnienie wysokości pensji na uczelniach od średniej krajowej.

Z tymi zastrzeżeniami Komitet Stały Rady Ministrów przyjął w środę projekt reformy szkolnictwa wyższego.

Resort finansów zgodził się natomiast na subwencjonowanie uczelni zamiast ich dotowania. Zastrzeżeń Komitetu nie budziły ani kwestie ustroju uczelni, ani te związane z uczelniami regionalnymi.

—kwa

etap legislacyjny: skierowano do Rady Ministrów
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności