Raport WHO – Polska w ścisłej czołówce

Polskie miasta toną w smogu i sytuacja nie ulega znaczącej poprawie – tak wynika z nowego raportu WHO, gdzie wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast, aż 33 są polskie. Eksperci i samorządowcy alarmują, problemu nie rozwiąże się bez odpowiednich regulacji.

Eksperci twierdzą, że w Polsce nie da się efektywnie zredukować emisji spalin bowiem nie ma kontroli nad przyrostem liczby nowych kotłów, potrzeba regulacji ustawowych. Tylko wtedy samorządy będą dysponowały odpowiednimi narzędziami do walki ze smogiem.

Przykład
W 2014 roku zlikwidowano w Krakowie kilka tysięcy kotłów, ale ponieważ nie ma odpowiednich regulacji, w tym samym czasie do małopolskich domów legalnie sprzedano kilkanaście tysięcy kotłów nie spełniających norm. 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności