Program „Mieszkanie Plus” – rząd ogłosił szczegóły

Trzema filarami programu będą:

mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności,

wsparcie dla budownictwa społecznego,

zachęta do oszczędzania na cele mieszkaniowe.

Nowy program ma zastąpić obowiązujący do 31.12.2018 r. program wsparcia dla kredytobiorców "Mieszkanie dla młodych".

Najważniejszym filarem nowego programu będzie utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego, do którego Skarb Państwa będzie przekazywał grunty. To przede wszystkim dzięki pozyskiwaniu gruntów otrzymanych m.in. od gmin, budowane na nich mieszkania mają być tańsze. W założeniu będą to mieszkania na wynajem, z możliwością dojścia do prawa własności. Rząd zakłada, że czynsz w ich przypadku będzie wynosił od 10 do 20 zł za 1 mkw.

Harmonogram wdrożenia programu „Mieszkanie Plus” wygląda następująco:

  1. Narodowy Program Mieszkaniowy – projekt przygotowany, po uzgodnieniach, rozpatrzenie przez rząd w III kw. 2016 r.
  2. Narodowy Fundusz Mieszkaniowy – przyjęcie przez Radę Ministrów projektu ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym w IV. kw. 2016 r.
  3. „Mieszkanie Plus” – mieszkania na wynajem z opcją dochodzenia do własności dla rodzin o umiarkowanych dochodach; rozpoczęcie naboru do pierwszych budowanych mieszkań z początkiem II poł. 2017 r.
  4. Mieszkania na wynajem dla najmniej zarabiających – społeczne budownictwo czynszowe: zmiany prawne zwiększające liczbę budowanych mieszkań w I poł. 2017 r.
  5. Indywidualne konta mieszkaniowe – wsparcie oszczędzających od 2019 r. (po zakończeniu programu Mieszkanie dla Młodych). 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności