Prezydent podpisał: nowe obowiązki dotyczące zbierania sprzętu elektronicznego

Ustawa z 11.9.2105 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zastępuje dotychczas obowiązującą ustawę z 29.7.2005 r. – w znacznej części jednak stare przepisy znalazły się w nowej regulacji.

Ważne
Nowe rozwiązania dzielą zużyty sprzęt na sześć grup oraz wprowadzają obowiązek nieodpłatnego przyjęcia przez sprzedawcę detalicznego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, sprzedającego sprzęt w sklepach o powierzchni co najmniej 400 m2, bez konieczności zakupienia przez nabywcę nowego sprzętu.

Pojawiają się również przepisy, które wprowadzają obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz podmiotów prowadzących zakłady przetwarzania.

Na mocy nowej ustawy tylko zakład przetwarzania, odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz prowadzący punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w gminach będzie mógł zbierać niekompletny sprzęt oraz części z zużytych urządzeń.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności