Prawnik z polisą nie taki drogi, jak się wydaje

Przedsiębiorcy widzą potrzebę korzystania z usług prawnika, deklarują też, że są gotowi za nie płacić składkę miesięczną. Ubezpieczenia ochrony prawnej nie cieszą się jednak wśród nich popularnością. Dlaczego tak się dzieje i jak wyjść z tego błędnego koła, zastanawiano się podczas debaty zorganizowanej w siedzibie Krajowej Rady Radców Prawnych. Podczas spotkania zaprezentowano badania przeprowadzone przez ubezpieczyciela D.A.S. na ponad 300 małych i średnich przedsiębiorcach.

– 28 proc. osób powiedziało, że gotowe są zapłacić za produkt ubezpieczeniowy 10–150 zł, a 27,3 proc., że 150–250 zł miesięcznie – wskazywał Maciej Bobrowicz, prezes KRRP.

Tymczasem – jak podkreślił Piotr Skorupa, członek zarządu D.A.S. – jego firma oferuje prawników w abonamencie już za 800–900 zł rocznie, a zainteresowanie produktem nie przekracza 45 tys. polis.

Co zrobić, by było ich więcej?

– Z raportu wynika, że chęć skorzystania z prawnika mają zarówno mali, jak i więksi przedsiębiorcy. Trzeba przedyskutować, jak prawnicy obsługujący firmy mogą wspomóc ich świadomość. I może powinniśmy przestać wierzyć, że ubezpieczenia są naszą konkurencją – mówiła dr hab. Katarzyna Malinowska, radca prawna i ekspertka prawa ubezpieczeń.

—a.k.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności