Gospodarka komunalna i ochrona środowiska

Poradnia ekspercka e-mailowa

Możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie z zakresu tematycznego modułu Gospodarka komunalna i ochrona środowiska. Konsultacja dotyczyć może:

  • realizacji zadań JST związanych z zaspakajaniem potrzeb mieszkańców (m.in. gospodarki mieszkaniowej, utrzymania porządku i czystości, dróg publicznych, gospodarki wodno-ściekowej, odpadami);
  • ochrony środowiska i przyrody (np. opłat środowiskowych, rewitalizacji, informacji o środowisku, form ochrony przyrody, gospodarki terenami zielonymi i zadrzewieniami).
Korzyści z kontaktów z eksperte
m

  • Zmieniły się przepisy, ale nie jesteś pewien, czy i jak powinieneś je uwzględnić? Ekspert przeanalizuje zmiany pod kątem Twojej jednostki.
  • Szukasz stanowiska organu, dzięki któremu zyskasz dodatkowe argumenty w rozmowach i podejmiesz właściwe decyzje? Ekspert pomoże w znalezieniu orzeczenia lub stanowiska organu.

Porada w indywidualnej sprawie

Możesz zadawać pytania w indywidualnej sprawie. Zyskasz wsparcie merytoryczne poprzez dedykowaną opinię, a nie odniesienie do podobnego rozwiązania zastosowanego u innych.

Gotowe rozwiązania

Porady przygotowywane przez ekspertów zawierają konkretne wskazówki, jak postąpić, np. zarządzając mieniem komunalnym, obliczając opłaty środowiskowe, przyznając kary za wycinkę drzew.


Jak działa poradnia e-mail?
E-mail do eksperta z opisem problemu.Odpowiedź pisemna maksymalnie do 5 dni roboczych.Wydruk gotowej odpowiedzi z konta użytkownika. Dostęp do wszystkich archiwalnych odpowiedzi.
Co zawiera odpowiedź?

Zależy nam na Twoim poczuciu bezpieczeństwa, dlatego w pisemnej odpowiedzi eksperta znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie.


  • Odpowiedź w pierwszym akapicie
  • Uzasadnienie odpowiedzi
  • Podstawa prawna


Kim są Eksperci Poradni?

Nasi eksperci to praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowując porady, korzystają z komentarzy wiodących prawników, bazy prawnej i orzecznictwa Legalis Administracja.

Michał Łuczak

Radca prawny, ekspert z zakresu nieruchomości oraz prawa budowlanego. Doświadczenie zdobywał w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Warszawie.

Maciej Nowak

Radca prawny, specjalista w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego (szczególnie w zakresie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego).


Na pytania odpowiadają także specjaliści z różnych dziedzin, m.in.:

Beata Chanowska-Dymlang Doradca podatkowy, partner kancelarii prawno-podatkowej. Specjalista w zakresie prawa podatkowego, prawa i postępowania sądowo-administracyjnego.
Anna Kiepas-Kokot Dr hab. inż., ekspert z zakresu ochrony środowiska, ocen i prognoz oddziaływania na środowisko, gospodarowania odpadami i ochrony zwierząt.
Sławomir Liżewski Prawnik, długoletni pracownik aparatu skarbowego. Specjalizuje się w prawie podatkowym, nieruchomości i gospodarczym.
Łukasz Ostrowski Radca prawny. Ekspert z zakresu nieruchomości, prawa geologicznego, energetycznego i ochrony środowiska. Specjalizuje się także w prawie administracyjnym, własności intelektualnej i prawie konkurencji.
Zuzanna Tokażewska-Żarna Radca prawny. Specjalizuje się w prawie samorządowym, nieruchomości oraz planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Magdalena Tomaszewska Radca prawny. W ramach prowadzonej praktyki w kancelarii radcowskiej specjalizuje się w prowadzeniu spraw cywilnych, m.in. z zakresu prawa zobowiązań i prawa administracyjnego, w tym problematyki samorządu terytorialnego.

Wypróbuj System Legalis Administracja

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca ZDALNIE uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

To pole jest wymagane.


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych:
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności