Finanse publiczne, księgowość i podatki

 Poradnia ekspercka telefoniczna i e-mailowa

Możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie z zakresu tematycznego modułu Finanse publiczne,
księgowość i podatki. Konsultacja dotyczyć może:

  • prowadzenia spraw z zakresu finansów publicznych, księgowości, klasyfikacji, sprawozdawczości budżetowej i z operacji finansowych, podatków (VAT, dochodowych i lokalnych) i opłat;
  • kontroli zarządczej (np. przeprowadzania audytów wewnętrznych, zarządzania ryzykiem).
Korzyści z kontaktów z eksperte
m

  • Zmieniły się przepisy, ale nie jesteś pewien, czy i jak powinieneś je uwzględnić? Ekspert przeanalizuje zmiany pod kątem Twojej jednostki.
  • Szukasz stanowiska organu, dzięki któremu zyskasz dodatkowe argumenty w rozmowach i podejmiesz właściwe decyzje? Ekspert pomoże w znalezieniu uchwały regionalnej izby obrachunkowej, stanowiska sądu lub organu.

Porada w indywidualnej sprawie

Możesz zadawać pytania w indywidualnej sprawie. Zyskasz wsparcie merytoryczne poprzez dedykowaną opinię, a nie odniesienie do podobnego rozwiązania zastosowanego u innych.

Gotowe rozwiązania

Porady przygotowywane przez ekspertów zawierają konkretne wskazówki, np. jak zaklasyfikować wydatek, zaksięgować zdarzenie gospodarcze, napisać instrukcje i regulamin, czy wzór dokumentu.


Jak działają Poradnie — telefoniczna i e-mailowa?Zadaj pytanie ekspertowi


Poradnia telefoniczna działa w dni robocze w godzinach 8:00-16:00. Praktycznie przez cały swój dzień pracy możesz kontaktować się z ekspertem.


Jeżeli dzwonisz przed 8.00 lub po 16.00 – nagraj wiadomość dla eksperta, który oddzwoni do w ciągu 2 dni roboczych. Pamiętaj o podaniu imienia, nazwiska, nazwy jednostki i numeru telefonu.

E-mail do eksperta z opisem problemu.


Odpowiedź pisemna maksymalnie do 5 dni roboczych.


Wydruk gotowej odpowiedzi z konta użytkownika. Dostęp do wszystkich archiwalnych odpowiedzi.
Co zawiera odpowiedź?

Zależy nam na Twoim poczuciu bezpieczeństwa, dlatego w pisemnej odpowiedzi eksperta znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie.

  • Odpowiedź w pierwszym akapicie
  • Uzasadnienie odpowiedzi
  • Podstawa prawnaKim są Eksperci Poradni?

Nasi eksperci to praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowując porady, korzystają z komentarzy wiodących prawników, bazy prawnej i orzecznictwa Legalis Administracja.

Urszula Winkowska-Zakrzewska

Prawnik, ekspert z zakresu finansów publicznych (ze szczególnym uwzględnieniem rachunkowości budżetowej) oraz obowiązków podatkowych (VAT, podatki dochodowe, podatki i opłaty lokalne).


Na pytania odpowiadają także specjaliści z różnych dziedzin, m.in.:

Łukasz Kasiak Radca prawny, legislator w Biurze Legislacyjnym Kancelarii Sejmu. Specjalizuje się w finansach publicznych, budżecie państwa, prawie podatkowym.
Justyna Kisielewska Ekonomista, specjalista w zakresie finansów publicznych. Dziewięć lat zajmowała stanowisko głównego specjalisty do spraw rozliczania projektów europejskich, obecnie odpowiada za księgowość budżetu gminy.
Sławomir Liżewski Prawnik, długoletni pracownik aparatu skarbowego. Specjalizuje się w prawie podatkowym, nieruchomości i gospodarczym.
Marek Piotrowski Prawnik, doradca podatkowy z ponad 15-letnim stażem. Specjalizuje się w podatkach dochodowych, lokalnych i VAT.
Krzysztof Rustecki Od wielu lat specjalizuje się w zagadnieniach prawa podatkowego. Jego doświadczenie wynika z pracy w aparacie skarbowym i w firmie doradczej.
Katarzyna Trzpioła Doktor nauk ekonomicznych. Specjalista z zakresu rachunkowości finansowej, zarządczej i podatkowej. Szkoleniowiec i wykładowca.
Piotr Walczak Naczelnik Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Były rzecznik dyscypliny finansów publicznych i członek regionalnej komisji orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Piotr Wieczorek Specjalista ds. rachunkowości, doświadczony praktyk, audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2008, specjalizujący się w finansowej i technicznej inżynierii ryzyka. Były pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wypróbuj System Legalis Administracja

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca ZDALNIE uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

To pole jest wymagane.


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych:
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności