Budownictwo i nieruchomości

  Poradnia ekspercka e-mailowa

Możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie z zakresu tematycznego modułu Budownictwo, architektura i urbanistyka. Eksperci odpowiedzą na pytania związane m.in. z:

  • kształtowaniem polityki przestrzennej, zagospodarowaniem i zabudową zgodnie z ładem przestrzennym, walorami architektonicznymi i krajobrazowymi, nadzorowaniem procedur budowlanych,
  • wymaganiami ochrony środowiska, a także
  • wykonywaniem praw JST na nieruchomościach i ich ograniczaniem oraz bieżącym zarządzaniem nieruchomościami.Korzyści z kontaktów z eksperte
m

  • Zmieniły się przepisy, ale nie jesteś pewien, czy i jak powinieneś je uwzględnić? Ekspert przeanalizuje zmiany pod kątem Twojej jednostki.
  • Szukasz stanowiska organu, dzięki któremu zyskasz dodatkowe argumenty w rozmowach i podejmiesz właściwe decyzje? Ekspert pomoże w znalezieniu orzeczenia lub stanowiska organu.

Porada w indywidualnej sprawie

Możesz zadawać pytania w indywidualnej sprawie. Zyskasz wsparcie merytoryczne poprzez dedykowaną opinię, a nie odniesienie do podobnego rozwiązania zastosowanego u innych.

Gotowe rozwiązania

Porady przygotowywane przez ekspertów zawierają konkretne wskazówki, dotyczące, np. wydawania pozwoleń na budowę, zgłoszenia budowy i przebudowy, zmian w Prawie budowlanym.


Jak działa poradnia e-mailowa?
E-mail do eksperta z opisem problemu.Odpowiedź pisemna maksymalnie do 5 dni roboczych.Wydruk gotowej odpowiedzi z konta użytkownika. Dostęp do wszystkich archiwalnych odpowiedzi.
Co zawiera odpowiedź?

Zależy nam na Twoim poczuciu bezpieczeństwa, dlatego w pisemnej odpowiedzi eksperta znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie.


  • Odpowiedź w pierwszym akapicie
  • Uzasadnienie odpowiedzi
  • Podstawa prawna

Kim są Eksperci Poradni?

Nasi eksperci to praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowując porady, korzystają z komentarzy wiodących prawników, bazy prawnej i orzecznictwa Legalis Administracja.

Łukasz Ostrowski

Radca prawny, specjalizuje się w prawie administracyjnym, nieruchomości, własności intelektualnej i konkurencji.

Na pytania odpowiadają także specjaliści z różnych dziedzin, m.in.:

Magdalena Tomaszewska Radca prawny, specjalizuje się w prowadzeniu spraw cywilnych, wśród których przeważają sprawy z zakresu prawa zobowiązań i administracyjnego, w tym problematyki samorządu terytorialnego.
Adrian Hołub Geodeta, pośrednik w obrocie nieruchomościami, trener, doradca. Wieloletni praktyk w pomiarach i kalkulacjach powierzchni budynków biurowych, handlowych, magazynowych i innych.
Michał Łuczak Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, do 2015 r. zatrudniony w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Warszawie. Specjalista z zakresu prawa: administracyjnego, nieruchomości oraz budowlanego (na każdym etapie inwestycji, począwszy od planowania, aż do przekazania do użytkowania).
Maciej Nowak Radca prawny, specjalizuje się w zagospodarowywaniu nieruchomości. Doradza przy przygotowywaniu i realizacji projektów budowlany oraz prowadzi pomocą prawną w trakcie postępowań administracyjnych mających na celu uzyskanie pozwoleń. Ma doświadczenie w obsłudze prawnej JST i przedsiębiorców.

Wypróbuj System Legalis Administracja

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca ZDALNIE uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

To pole jest wymagane.


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych:
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności