Polskie Domy Drewniane – nowy projekt Lasów Państwowych

Podczas konferencji Minister Środowiska podkreślił, że działania w zakresie drewnianego budownictwa wpisują się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020. Celem Ministerstwa jest wykorzystywanie zasobów przyrodniczych Polski dla rozwoju kraju.

W celu intensyfikacji działań na rzecz rozwoju drewnianego budownictwa w Polsce Minister Środowiska oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych podpisali list intencyjny. Obie strony wyrażają w nim gotowość do podjęcia współpracy merytorycznej w ramach projektu „Polskie domy drewniane - mieszkaj w zgodzie z naturą”. Dążyć będą także do stworzenia ogólnokrajowych instrumentów wsparcia dla rozwoju tego typu budownictwa w Polsce . W ramach współpracy zostanie powołany zespół roboczy. W jego skład wejdą m.in.: przedstawiciele administracji rządowej, branży budowlanej, instytutów badawczych, uczelni oraz eksperci zewnętrzni.

Ważne
Program wsparcia dla inwestorów indywidualnych - to pierwszy na polskim rynku program kredytowy dostosowany do budowania w technologii drewnianej. Oferta finansowa została przygotowana przez Bank Ochrony Środowiska. Kredyt charakteryzuje się częstotliwością wypłaty transz dostosowaną do procesu technologicznego produkcji domu z drewna.

Lasy Państwowe zainwestują również w wielorodzinne budynki drewniane, które zostaną zbudowane na zarządzanych przez nie gruntach. To projekt o nazwie „Polskie Domy Drewniane - mieszkaj w zgodzie z naturą”. Mieszkania te będą wynajmowane na wolnym rynku. Lasy Państwowe już w tym roku rozpoczęły proces inwestycyjny i wybudowały ponad 50 budynków w technologii drewnianej. Określiły także standard techniczny, jaki powinny spełniać tego typu obiekty.

Ważne
Lasy Państwowe utworzą krajowe Centrum Promocji Drewna, gdzie będzie można uzyskać kompleksową wiedzę, jak wybudować dom z drewna oraz informacje o dostępnych instrumentach wsparcia. 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności