Polski Ład – rozpoczęły się konsultacje podatkowe dotyczące ogłaszania niektórych wzorów formularzy podatkowych składanych przez płatników

Projekt niektórych wzorów PIT składanych przez płatników, które są dostosowane do zmian wprowadzonych przez Polski Ład od 2022 r., udostępniono na stronie internetowej GOV/Finanse w zakładce Konsultacje podatkowe - wzory formularzy podatkowych PIT.

Projektowane wzory formularzy PIT mają zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2022 r. Wśród udostępnionych wzorów jest m.in. PIT-11.

Konsultacje podatkowe:

  • są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności dla podmiotów obowiązanych do składania konsultowanych wzorów formularzy,
  • polegają na uzyskaniu uwag (opinii/stanowisk) dotyczących konsultowanego zagadnienia, poprzez ich przekazanie w terminie i na zasadach określonych w zawiadomieniu o rozpoczęciu konsultacji podatkowych.

Uwagi można zgłaszać w terminie do 17 grudnia 2021 r.

Uwagi zgłasza się mailem na adres: [email protected]

Źródło: Ministerstwo Finansów
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności