Pojemniki na odpady z literą C, czyli koronawirus w workach z odpadami

Z zaleceń GIS można dowiedzieć się, jakie działania i środki ostrożności powinny podjąć gminy w zakresie postępowania z odpadami komunalnymi wytwarzanymi przez osoby zarażone wirusem SARS-Cov-2. Chodzi np. o oznaczanie worków z odpadami literą „C”, zapewnianie ich odbioru nie rzadziej niż co 7 dni, zorganizowanie odpowiedniego transportu tych odpadów, czy zapewnienie dezynfekcji pojemników, środków transportu i osób zajmujących się tym transportem. W praktyce niewiele gmin wprowadza takie zalecenia, ponieważ koszty tych działań są dla nich zbyt wysokie. Zaznacza się też, że stygmatyzuje to chorych. Gminy nie posiadają listy adresów osób, od których powinni odbierać odpady w workach oznaczonych literą „C”.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyszło też z założenia, co zapisane jest w wytycznych, że wszystkie osoby będące w izolacji mają osobę, która będzie worki z odpadami „C” wynosić, z zachowaniem bezpieczeństwa, do oznaczonego pojemnika. W rzeczywistości nie jest to jednak takie oczywiste.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/jak-postepowac-z-odpadami-w-czasie-epidemii-koronawirusa2
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności