Podsumowanie Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, 8.06.2018 r.

Upowszechnienie najlepszych, niekonwencjonalnych i efektywnych metod uczenia o ochronie danych osobowych to cel organizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) spotkania będącego jednocześnie podsumowaniem VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół „Twoje dane - Twoja sprawa”.

Odbędzie się ono 8 czerwca 2018 r. w Warszawie na PGE Narodowym (Sala Londyn) przy al. Poniatowskiego 1 i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Będzie ono okazją do prezentacji najlepszych praktyk i inicjatyw zrealizowanych podczas jego trwania oraz do środowiskowego spotkania i wymiany doświadczeń.

Nagrody dla najlepszych

Podczas seminarium zostaną również wręczone nagrody i dyplomy laureatom organizowanych przez GIODO konkursów:

- dla placówek na najlepszą inicjatywę edukacyjną ,

- dla uczniów na przygotowanie infografiki, filmu czy mini poradnika nt. „Mój pierwszy telefon - ochrona prywatności w sieci” .

Najlepsze inicjatywy realizujące je placowki przedstawią podczas obrad, zaś najlepsze prace konkursowe uczniów będą zaprezentowane na specjalnej wystawie.

Ogólnopolski Program Sprawnościowy

Jedną z inicjatyw, która zostanie omówiona podczas seminarium, będzie Program Sprawnościowy zainicjowany w tym roku szkolnym przez Annę Janik, nauczycielkę Publicznego Gimnazjum nr 18 w Łodzi, a realizowany przez blisko 30 szkół w całej Polsce.

Polega on na budowaniu „małych struktur GIODO”, w ramach których koordynator z grupą uczniów, prowadzą w szkole przemyślany program działań szkolnych i pozaszkolnych dotyczących ochrony danych osobowych i prawa do prywatności. Taka grupa wraz z koordynatorem według ustalonego przez siebie harmonogramu realizują wiele inicjatyw, jak np.: Dzień Bezpiecznego Internetu, Dzień Ochrony Danych Osobowych czy Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego (jeśli szkoła bierze w poświęconym mu programie). Inne działania zależą już od pomysłów uczniów (więcej o programie: https://giodo.gov.pl/pl/1520300/10375).

Podczas spotkania zostaną wręczone dyplomy dla szkół, które po całorocznych zmaganiach zdobędą tytuł „BADACZA DANYCH OSOBOWYCH” oraz dla najbardziej aktywnych uczniów - „MŁODYCH INSPEKTORÓW GIODO”.

Natomiast prowadzona w programie dokumentacja działań w postaci kronik szkolnych zostanie zaprezentowana na specjalnej wystawie.

Konsultacje z ekspertami Biura GIODO

Podczas warszawskiego spotkania czynny będzie również punkt konsultacyjny, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów GIODO.

Rejestracja

Udział w spotkaniu jest możliwy po dokonaniu rejestracjiza pomocą formularza umieszczonego pod adresem: https://rejestracja.giodo.gov.pl/.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 maja 2018 r. Wydarzenie jest bezpłatne, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Ogólne informacje o programie edukacyjnym GIODO

Podstawowym celem zainicjowanego w 2009 r. Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO „Twoje dane - Twoja sprawa" jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ośrodków doskonalenia nauczycieli. W obecnej edycji Program realizują 334 placówki.

W czasie realizacji Programu nauczyciele uczestniczą w bezpłatnych szkoleniach dotyczących ochrony danych osobowych, poznają dobre praktyki w zakresie ochrony prywatności dzieci i młodzieży, doskonalą warsztat metodyka i edukatora w ww. obszarze tematycznym, prowadzą zajęcia z uczniami polskich szkół. Poszczególnym edycjom Programu towarzyszą organizowane przez GIODO konkursy dla uczniów i szkół, webinaria i inne wydarzenia.

Patronat honorowy nad programem sprawują Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka, a szczegółowe informacje na temat każdej edycji Programu dostępne są na stronie internetowej GIODO pod linkiem www.giodo.gov.pl/giododzieciom.

GIODO serdecznie zaprasza do udziału zarówno w spotkaniu podsumowującym obecną edycję programu, jak i do uczestnictwa w kolejnej.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności