Podatnicy nie będą musieli wykazywać w ewidencji odrębnie paragonów uznanych za faktury uproszczone

W Dzienniku Ustaw z 1.4.2020 r. pod poz. 576 opublikowane zostało rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług.

Zgodnie z rozporządzeniem do 31.12.2020 r. podatnicy nie będą wykazywać w ewidencji wysokości podstawy opodatkowania i wysokości podatku należnego wynikających z paragonów fiskalnych uznanych za tzw. faktury uproszczone. Jak wynika z uzasadnienia do projektu rozporządzenia, zaproponowana zmiana ma na celu uproszczenie obowiązków administracyjnych dla podatników w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem i z pojawiającymi się utrudnieniami w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Resort finansów przewidział, że podatnicy zainteresowani skorzystaniem z tego uproszczenia, muszą w omawianym okresie wykazywać wartość sprzedaży bez podatku (netto) oraz wysokość podatku należnego w zbiorczych informacjach z ewidencji sprzedaży, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy z 11.3.2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 106).

Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1.4.2020 r.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności