Podatek od morskich farm wiatrowych

Przygotowywana ustawa o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych ma wspierać szybki rozwój sektora wytwarzania prądu z energii wiatru na morzu. System wsparcia zostanie oparty na istniejącej obecnie opłacie OZE (odnawialnych źródeł energii) a cały mechanizm będzie wydzielony z dotychczas istniejącego mechanizmu wsparcia odnawialnych źródeł energii.

Jak wynika z uzasadnienia do projektu podatek od morskich farm wiatrowych ma niejako zastąpić opodatkowanie podatkiem od nieruchomości, który obejmuje technologie OZE rozwijane na lądzie, ale nie dotyczy projektów morskich. Szczegółowe regulacje dotyczące nowego podatku zostaną zawarte w art. 10 projektowanej ustawy. Nowy podatek ma zacząć obowiązywać 1 stycznia 2021 r.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności