Planowane jest wsparcie przedsiębiorstw energochłonnych

Wysokie i gwałtownie zmieniające się ceny na rynku energetycznym są dużym problemem dla wielu największych polskich firm. Dlatego rząd planuje stworzenie programu wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych o wartości około 5 mld zł.

Propozycje, które mają być ogłoszone w ciągu kilku dni, objęłyby m.in. huty czy producentów nawozów. Premier Morawiecki poinformował, że trwają dyskusje nad tym, jak skonstruować system dopłat i zachęt dla największych przedsiębiorstw, aby nie wstrzymywały swojej produkcji. Rozwiązania obejmą dość wąską grupę przedsiębiorstw, ale o znaczeniu strategicznym.

Jeśli chodzi o Małe i Średnie Przedsiębiorstwa to rząd zapowiada, że jej działania uzupełnią propozycje Komisji Europejskiej. Na tego rodzaju wsparcie Polska musi uzyskać zgodę Komisji Europejskiej, bo w przeciwnym razie może zostać oskarżona o udzielanie nieuprawnionej pomocy publicznej.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności