PFR: Restrukturyzacja nie oznacza utraty wsparcia

Jeśli przedsiębiorca prowadzi działalność w formie spółki komandytowej, która ulegnie następnie przekształceniu, to czy oznacza to utratę prawa do finansowania z PFR bądź bądź konieczność zwrotu otrzymanych środków?

Resort Finansów przypomina komunikat PFR z sierpnia 2020 roku. Jeśli podmioty z grupy MŚP, które dostały wsparcie finansowe w ramach "Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średni Firm" przeprowadziły reorganizację, która skutkuje sukcesją uniwersalną lub kontynuacją działalności, to nie muszą dostać wcześniejszej zgody PFR na taką operację.

Dlatego, jeśli po przekształceniu przedsiębiorca kontynuuje działalność lub zachodzi sukcesja uniwersalna, subwencja finansowa pozostaje w mocy - nie ma tu ryzyka utraty wsparcia.

Jeśli wsparcie miało formę pożyczek płynnościowych w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm", to umowy z przedsiębiorcami najczęściej zawierają zapisy, według których przed reorganizacją (przekształcenie, połączenie lub podział) pożyczkobiorcy powinni dostać zgodę na taką operację.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności