Optymistyczne dane z polskiej gospodarki

To kolejny miesiąc wzrostu, bo w maju sprzedaż zwiększyła się o 1,7 proc. w ujęciu rocznym. W ujęciu miesięcznym dane dla Polski wyglądają jeszcze lepiej - sprzedaż detaliczna w naszym kraju wzrosła o 3,3 proc.

Jak Polska wygląda na tle Unii Europejskiej? W całej UE sprzedaż w ujęciu miesięcznym zwiększyła się o 5,2 proc., natomiast w ujęciu rocznym wzrosła o 1,3 proc.

Jak zauważają badacze Eurostatu czerwiec był miesiącem, w którym w wielu państwach łagodzono obostrzenia służące powstrzymywaniu epidemii COVID-19. Przy analizie informacji podawanych przez Eurostat warto pamiętać, że dane obejmują w tym przypadku także najmniejsze firmy, czyli takie, które zatrudniają poniżej 10 pracowników - chodzi o małe, rodzinne sklepy. Nie obejmują z kolei sprzedaży samochodów.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności