Opłaty elektroniczne za przejazd po nowemu

Zmiany w zakresie poboru opłat wprowadziła nowelizacja ustawy o drogach publicznych i niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 1087). Teraz to Szef Krajowej Administracji Skarbowej (Szef KAS), a nie jak wcześniej Główny Inspektor Transportu Drogowego (GITD) pobiera opłatę elektroniczną za przejazd po krajowych drogach publicznych. Należność jest pobierana za pomocą systemu teleinformatycznego („Systemem Poboru Opłaty Elektronicznej KAS”).

Jakie dane może gromadzić Szef KAS? Ustawa stanowi, że jest to w szczególności liczba kilometrów przejechanych przez pojazdy samochodowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych. m.in. z uwzględnieniem różnicowania stawek opłaty elektronicznej ze względu na liczbę osi lub emisję spalin pojazdu.

Szef KAS może udostępniać dane osobowe z systemu innym organom, w szczególności GITD.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności