Opieka nad dzieckiem liczona w dniach lub godzinach

Paste your document here

Z dniem 2.1.2016 r. weszły w życie przepisy ustawy nowelizującej Kodeks pracy, które zmieniły m.in. zasady wykorzystywania zwolnienia od pracy przez pracownika wychowującego co najmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat. Po zmianach korzystanie ze zwolnienia na dziecko jest możliwe wedle wyboru pracownika, jak przed zmianami – w dniach, lub po zmianach – w godzinach.

O sposobie wykorzystania zwolnienia na tzw. opiekę na dziecko pracownik decyduje w pierwszym wniosku o udzielenie takiego zwolnienia złożonym w danym roku kalendarzowym.

Przed zmianą możliwe było skorzystanie z tzw. opieki na dziecko tylko w wymiarze dniowym.

Przeczytaj więcej na ten temat:

2 dni zwolnienia od pracy na opiekę nad dzieckiem po zmianach 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności