Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na problemy w zakresie pliku JPK_V7M

Z wyjaśnień Ministerstwa Finansów zawartych w kilkudziesięciu pytaniach i odpowiedziach wynika, wykładnia wprowadzonych nowych wymogów, które mają obowiązywać od 1.10.2020 r. Może to wymagać od przedsiębiorców wprowadzenia modyfikacji w planowanych i wprowadzanych rozwiązaniach systemowych.

Należy zauważyć, że wielu przedsiębiorców będzie musiała dokonać przyporządkowania nowych oznaczeń do poszczególnych transakcji i dokonać w związku z tym modyfikacji systemowych. Ministerstwo Finansów wyjaśniło zasady klasyfikacji usług niematerialnych, objętych obowiązkiem oznaczania dostawy i świadczenia usług GTU_12. Ministerstwo odniosło się również do usług podlegających oznaczeniu GTU_13 – i wyjaśniło, że usługi transportu niestanowiące odrębnego świadczenia, lecz będące elementem cenotwórczym w odniesieniu do transakcji dostawy towarów, nie powinny być oznaczane znacznikiem GTU_13.

Pojawiły się również pytania i odpowiedzi w kwestii ujmowania w JPK_V7M faktur oraz faktur korygujących w okresie przejściowym.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/jpk-vat-z-deklaracja/pliki-do-pobrania-jpk-vat-z-deklaracja/
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności