Od 15.2.2021 r. KAS udostępnia zeznania w usłudze Twój e-PIT za rok podatkowy 2020

Od 1.2.2021 r. usługa Twój e-PIT znajduje się w e-Urzędzie Skarbowym na portalu podatkowym. Po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego należy wybrać Twój e-PIT. Zalogować można się na dwa sposoby:

1) przez login.gov.pl, to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną bądź

2) danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów).

W usłudze Twój e-PIT Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udostępnia uzupełnione zeznania podatkowe o dane będące w posiadaniu Szefa KAS oraz oświadczenia PIT-OP o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz wybranej OPP (oświadczenie mogą złożyć wyłącznie podatnicy uzyskujący dochody z organów emerytalnych).

Podatnik może wybrać czy chce skorzystać z przygotowanego zeznania podatkowego przez KAS, czy samodzielnie wypełnić i złożyć zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego (w formie papierowej lub elektronicznie). Taką możliwością rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych objęto podatników rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem i w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci. W rozliczeniu za 2020 r. z usługi Twój e-PIT nadal nie będą mogli skorzystać podatnicy rozliczający się z działalności gospodarczej (składający PIT-36 bądź PIT-28).

Tutaj znajdziesz informację, jakie są skutki rozliczenia zeznania podatkowego w usłudze Twój e-PIT
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności