Od 1 lutego Informację CUK można wysłać przez Bramkę REST API

Informacja w sprawie opłaty od środków spożywczych – CUK(1) powinna zawierać:

1) dane producenta i podmiotu obowiązanego do uiszczenia opłaty;

2) informację o składzie napojów będących przedmiotem umowy, w tym o dodatku kofeiny lub tauryny, substancji słodzących oraz o zawartości cukrów w przeliczeniu na objętość napojów w zakresie pozwalającym na obliczenie wysokości opłaty;

3) datę i podpis producenta lub osoby przez niego upoważnionej.

Informację CUK(1) można podpisywać tylko podpisem kwalifikowanym.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że struktura logiczna XML dla informacji-CUK została opublikowana na ePUAP. Zasady składania plików przez Bramkę REST API są opisane w zmienionej specyfikacji interfejsów „Specyfikacja Interfejsów usług JPK wersja 3.3”(patrz: https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/jpk_vat/pliki-do-pobrania/)

Wysłanie CUK do właściwego urzędu skarbowego jest możliwe przy wykorzystaniu aplikacji Klient JPK WEB (patrz: https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-client), która została zaktualizowana do obsługi plików CUK(1).
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności