Nowoczesne mechanizmy wsparcia dla rozwoju biznesu – Polski Ład

Lista ulg podatkowych

W tym celu przygotowano mechanizmy upraszczające system podatkowy. Ich f ważnym elementem będzie pakiet ulg podatkowych:

  1. ulga na IPO, czyli na pierwszą publiczną ofertę sprzedaży akcji, wraz z ulgą na inwestycje w giełdowych debiutantów, która wspiera długoterminowe lokowanie kapitału na rynku publicznym,
  2. ulga konsolidacyjna, która wspiera proces łączenia się przedsiębiorstw, aby wzmacniać ich pozycję na rynku,
  3. ulga na ekspansję, czyli podatkowa zachęta do zdobywania nowych rynków zbytu,
  4. ulga dla inwestujących za pośrednictwem funduszy Venture Capital, jako zachęta do inwestycji w polskie przedsiębiorstwa innowacyjne i start upy.

Alternatywą dla ścieżki wsparcia inwestycji przez system ulg będzie estoński CIT, który wchodzi w kolejną fazę pilotażu.

Co to jest estoński CIT

To nowoczesny system opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczaniu podatków. Firmy na estońskim CIT nie korzystają z ulg, ale nie płacą w ogóle podatku, aż do czasu kiedy zdecydują się wypłacić zyski inwestorom.


Źródło: Ministerstwo Finansów
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności